Wooden Book Helper - czyli jak

ułatwić sobie czytanie książek

arduino-jak-zrobic-kostke-do-gryWooden Book Helper - w dosłownym tłumaczeniu Drewniany Książkowy Pomocnik. Krótko mówiąc, dziś pokażę jak wykonać prosty gadżet, który ułatwi nam czytanie książek. Do tego cały nasz "pomocnik" będzie w formie breloczka :D Wszystkim, którzy kochają książki, na pewno spodoba się taki pomysł, tym bardziej, że samemu można go wykonać.


Potrzebne rzeczy:

- wyrzynarka (ewentualnie piła do drewna, ale prościej i ładniej wyjdzie wyrzynarką),
- papier ścierny,
- wiertło do drewna,
- wiertarka,
- zwykłe wiertło,
- ekierka i ołówek,
- jakiś zacisk, by przy wycinaniu nic nie latało i było sztywne,
- najważniejsze, jakiś kawałek deseczki.

narzedziaNo wiec, zabieramy się do roboty. Na początek rysujemy na kawałku deseczki trójkąt. Ja swój zrobiłem w wymiarach 7cm na 7cm (kąt prosty) i narysowałem przeciwprostokątną, dzieląc ją na połowę i wyprowadzając wysokość trójkąta. Zaznaczamy środeczek, by potem wywiercić dziurkę na kciuka.

deskaZanim zaczniemy wycinać wyrzynarką cały trójkąt, należy wywiercić dziurę na kciuka (wiertłem do drewna). Jeśli chcecie dodatkowo zamontować w naszym cudeńku łańcuszek lub kółko od breloczka, należy wywiercić, gdzieś na rogu małą dziurkę.

Następnie zaczynamy wycinanie całego trójkąta. Pamiętajcie by wcześniej jakoś umocować całą deskę, by wyciąć wszystko prosto i żeby wszystko było stabilne. Warto użyć okularów ochronnych xD

wycięty-trojkatNie przejmujcie się jeśli wytniecie trochę krzywo, będzie trzeba po prostu trochę dłużej szlifować papierem ściernym, by wyprostować. Tak czy inaczej bierzemy papier ścierny i szlifujemy. Wyciętą wielką dziurę też. Najlepiej jakąś rurkę owinąć papierem ściernym i wyszlifować dokładnie wnętrze trójkąta. A tak to kładziemy papier na stole i szorujemy, każdym bokiem.

Na zakończenie można jeszcze wylakierować naszego Book Helpera. Ja niestety nie miałem lakieru bezbarwnego :( Niebawem kupie i dopieszczę gadżet własnej roboty.

Taki gadżet, można zrobić komuś w prezencie. Jeśli posiadacie wypalarkę do drewna (lub lutownicę kolbową) możecie wypalić jakiś napis, rysunek lub wzorek. Na pewno, ktoś się ucieszy z takiego prezentu, tym bardziej, że sami go zrobiliście ^^

PS Ten większy wygodniejszy :D

gotowy-book-helpergotowy-book-helperbook-helper