Jak zamawiać na ebay-u

jak zrobic studencki cydr 7%Zamawianie części elektrycznych i nie tylko prosto z Chin jest bardzo proste. Wystarczy znaleść interesujący nas produkt na www.ebay.com i zamówić. W dzisiejszym poradniku opiszę cały proces zamawiania czegokolwiek prosto z Chin.


Jakie są zalety i wady zamawiania na ebay:


Zalety:
- darmowa przesyłka,
- częsci elektryczne nawet 3 razy tańsze niż w Polsce,
- zamawiamy prosto z Chin,
- nie płacimy żadnego cła (ja nie płaciłem za radio motocyklowe warte 120zł, wiec spokojnie do tej kwoty można robić zakupy u jednego sprzedawcy),
- kupujemy w ciągu 10sec.

Wady:
- na paczkę czekamy do trzech tygodni,
- musimy znać angielską nazwe danej części,
- czasem sporo czasu zajmuje znalezienie tego co nas interesuje.


By zamówić cokolwiek na ebay-u musimy zrobić 4 podstawowe rzeczy:

1. Zakładamy konto na www.paypal.com.
2. Wpłacamy pieniądze przelewem na założone konto na paypal-u.
3. Zakładamy konto na www.ebay.com.
4. Znajdujemy co chcemy kupić i kupujemy.

 

W tym poradniku nie będę pokazywał jak założyć konto na paypal-u, ani na ebay-u, ponieważ zakładam, że każdy już opanował umiejętność wpisania swoich danych do formularza i założenia konta na jakimś portalu/stronie. Konta można zakładać na polskich paypal-u czy ebay-u. Konto na paypal-u jest w pełni po polsku lecz czasami mi szwankowało i ustawiłem sobie po angielsku.

Co do konta na ebay-u, można założyć na je na www.ebay.pl, lecz części należy szukać na angielskiej stronie www.ebay.com. Jest to dość ważne, ponieważ na angielskiej stronie jest znacznie więcej części i są one sprowadzane prosto z Chin.


Jak wpłacić pieniądze na paypal:

Logujemy się na swoim koncie paypal:

paypal - logowanieKlikamy "Add money" lub "Dodaj środki":

paypal - add moneyW tym momencie pojawi się okno z danymi.
1. Nazwa beneficjenta.
2. Nazwa banku.
3. Numer rachunku na, który robimy przelew.
4. Identyfikator przelewu, czyli tytuł przelewu.

Przelew można zrobić na poczcie lub ze swojego konta bankowego. Ja uzywam iPKO i przelew dochodzi w ciągu 2-3 dni roboczych.

paypal - przelewJeśli tylko pieniądze pojawią się na naszym koncie, nic już nas nie zatrzyma od zakupów, które naprawdę potrafią uzależnić przez swoją prostotę. W moim przypadku 80zł na częsci wydane w ciągu 5min xDJak szukać i kupować częsci, zabawki, prezenty, akcesoria, elektronikę i wiele wiele innych rzeczy na ebay-u:

Po wejściu na strone www.ebay.com w polu 1 wpisujemy rzecz, która nas interesuje. Pamiętamy jednak, że trzeba wpisywać je w języku angielskim. Następnie w polu nr 2,3 i 4 wybieramy następująco "Buy It Now" czyli tak zwane "Kup teraz", aby nie wyświetlały nam się licytacje. Sortujemy według najtańszej ceny i najtńszego transportu, czyli "Price + Shipping: Lowest first". Ostatnie co musimy zrobić to zaznaczyć np.: 10Pcs, 100Pcs. Oznacza to jedynie ile sztuk będzie się znajdowało w jednej paczce (jednym zamówieniu). Jeśli cena jest np. $1.60 to $38.00 oznacza to, że mamy do wyboru różne opcje zamówienia, które oczywiście możemy wybrać. Naprzykład kolor, ilość sztuk, dodatkowy kabelek i tak dalej co skutkuje inną ceną.

ebay - szukaniePo wybraniu interesującej nas aukcji klikamy w nią by zapoznać się z opisem. W polu 1 wybieramy ilość sztuk. W tej aukcji są sprzedawane diody IR 850nm. W jednej paczce jest 10Pcs, czyli 10 sztuk. Jeśli chcemy zamówić 20sztuk wybieramy 2 takie paczki. Jeśli wszystko się zgadza klikamy "Buy It Now".

ebay - opisNastępnie po wpisaniu naszego loginu i hasła "Sign in"

ebay - kupowaniePo lewej stronie sprawdzamy adres na który chemy otrzymać dany towar. Jeśli wszystko się zgadza klikamy "Continue".

ebay - zamowienieLogujemy się ze strony ebay na paypal. Klikamy "Log in"

ebay - zamowienieNie martwimy się tym, że cena jest podana w USD (dolarach). Z naszego konta zostanie pobrana kwota po okreslonym kursie. W moim przypadku $3.96 USD to 15,66zł. Zatwierdzamy i płacimy "Confirm and Pay".

ebay - zamowienieTo tyle, wystarczy teraz poczekać 3 tygodnie, aż paczka do nas przyjdzie.

ebay - zamowienie


Podsumowanie

Szczerze mówiąc sporo już zamawiałem z Chin. Wszystkie paczki do mnie dotarły i sprzęt był zawsze sprawny. Oczywiście jak to z rzeczami z Chin bywają też wadliwe. Dlatego jeśli kupujemy jakies rezystory czy kondensatory, polecam kupić trochę więcej, w razie jak by parę sztuk było popsutych. Warto też popatrzeć najpierw na ceny w Polsce czy opłaca nam się kupować coś z Chin. Nie wszystkie towary wyjdą taniej, natomiast elektronika owszem (jakieś diody, wyświetlacze 16x2, tranzystorki, rezystorki itd.).

Zabawa z elektroniką wcale nie musi być droga, wystarczy trochę chęci, pozytywnego nastawienia i cierpliwości ^^
Mam nadzieje, że komuś to pomoże i zachęci do nauki i budowania przeróżnych projektów.