#4 Google AdSense

blog z życia studenta%Szybki wpis na temat Google AdSense.

Niektórzy z was (nieposiadający AdBlocka) pewnie zauważyli reklamy na mojej stronie. Wczoraj Google zaakceptowało moją stronę umożliwiając mi zarabianie na niej. Jak wiecie student musi jakoś kombinować, by miał na te piwo, dwa, ewentualnie osiem xD A zarabianie na prowadzonym blogu czy poradnikach, to zawsze jakiś sposób.


Jak wygląda zarabianie z Google AdSense

AdSense jest serwisem reklamowym Google wyświetlającym na stronach www kontekstowe reklamy tekstowe, bannery oraz reklam wideo. Jeśli dana osoba odwiedzająca twoją stronę kliknie w reklamę, ty dostajesz za to pieniądze.

 

Ile można zarobić z Google AdSense

Szczerze? Niewiele.
Prawda jest taka, że w skali roku może wystarczy na utrzymanie serwera i domeny. Za jedno kliknięcie dostaje się ok 40gr. A jak sami wiecie nikt w reklamy nie klika ;P Poza tym wiekszość osób posiada AdBlocka, który dodatkowo blokuje reklamy zmniejszając nasze zarobki.

 

5 najważniejszych zasady programu Google AdSense:

1. Nie będę klikać własnych reklam ani zachęcał do tego innych.
2. Nie będę umieszczać reklam w witrynach zawierających treści dla dorosłych, w tym pornograficzne.
3. Nie będziemy umieszczać reklam w witrynach rozpowszechniających materiały chronione prawem autorskim.
4. Nie mam jeszcze konta Google AdSense (dziwna zasada xD chodzi chyba o to, że nie można posiadać kilka kont).
5. Nie będę umieszczać reklam w witrynach zawierających zachęty do klikania.

 

Nie wiem czy jak bym umieścił w tym poście reklamy, czy to nie było by przypadkiem zachęcanie do klikania. Dlatego ta strona będzie wolna od reklam na wszelki wypadek ^^

 

Podatki

Wszystko fajnie, coś tam nasza strona zarabia, ale musimy pamiętać o podatkach. W naszym "pięknym" kraju, podatki płacimy za wszystkie zarobki. Za zarobki z reklam z Google AdSense też. Wyczytałem, że musimy się rozliczać z każdego miesiąca, jeśli w danym miesiącu dokonaliśmy wypłaty środków z AdSense. Poza tym musimy dokonać rozliczenia rocznego (PIT-36). Co do procentów, które musimy oddać to wszędzie piszą, co innego. Jedni piszą, że 20%, inni, że 18%. Najlepiej dowiedzieć się w swoim Urzędzie Skarbowym. Wydaje mi się, że 20%.

No mniejsza z tym, ważniejsze jest to, że trzeba stać w kolejce i oddawać nasze lekko zarobione pieniądze xD

Jak wam się nudzi dodajcie moją domenę (stronę) do wyjątków w AdBlocku (wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie) i poobserwujcie reklamy. Może będzie jakaś fajna.