#14 Kontynuacja wpisów

blog z życia studenta%

Dawno nic nie pisałem i jeśli kto kolwiek czyta tego bloga, to go przepraszam za to ;D

Mam zamier dalej kontynuować opowiadanie o moich studiach. Teraz akurat powilo zaczynam czuć się jak student. Dlaczego? Na tym semestrze (4) w koncu są bardziej praktyczne przedmiony. Na jednym przykładowo mamy zaprojektować podstawkę, na której będzie przymocowany sterownik i w całości go podłączyć, by wszystko działało dla młodszych roczników. Sterownik ten to Siemens LOGO!

Siemens LOGONa instagramie, ktoś skomentował, że dobrze nadaje się jako przycisk do papieru i może ma rację, bo to dość prymitywny sterownik xD Ale za to można go programować bez używania komputera. Ale my sprzętu nie wybieramy. Jak dla mnie lepsze coś takiego, niż wkuwanie teorii. Na instagramie wstawiam jakieś fotki z uczelni. Tak łatwiej niż pisanie bloga wiec zachecam do obserwowania na instagramie i facebooku ^^

INSTAGRAM: squiddy.skeith

Na innych zajęciach z Elektroniki i Metrologii Przemysłowej mamy dokonywać pomiarów rezystancji, charakterystyki z oscyloskopu, napięcia i jakieś inne pierdoły. Na Elektronice mamy specjalne płytki do, których podłączamy oscyloskop, generator i zasilacz, i patrzymy co sie dzieje. Na Metrologii mamy niemal to samo, ale wykładowca jest bardziej ogarnięty w temacie, przez co przedmiot jest ciekawszy.

Takie płytki mamy na Elektronice. Ta łytka była do badania parametrów dynamicznych tranzystowa bipolarnego. Jedyny minus tych laborek jest to, że każda zaczyna się wejściówką, z resztą tak samo jak z Metroligii -.-

plytka-elektronikaPodłączamy do takiej płytki takie sprzęty ( na samej górze oscyloskop, pod nim zasilacz, po lewej generator):

sprzety-elektryczne

Co do zaliczenia poprzedniego semestru, to prawie na czysto. Czemu prawie? Jakoś brakło mi czasu i checi do nauki z Elektrotechniki, przez co zostawiłem sobię wykłady na czerwiec jako poprawka. Naszczęście nawet jak w czerwcu mi się nie uda, mam szansę jeszcze we wrześniu :D Jakoś damy radę.

Poza tym jak na uczelni, chciałem się pochwalić jeszcze dwoma super szczurkami i wbitym goldem w League of Legend :D

Wiec tak: jestem posiadaczem dwóch super szczurków, które napewno Cię osikają. Bandzior i Fredi. Czemu takie imiona. Bandzior zwykły szczur, młodszy od Frediego. Rozrabiaka, ciekawski z ADHD, który powinie wszystko z biurka (klucze, dlugopis, papier, kapsla czy nawet grzebień). Fredi to szczur DUMBO z wystającymi wielkimi uszami. Jest ciamajdą, boi się wsyzstkiego. Obydwa szczurki nie gryzą ^^ Można je trzymać na ramieniu czy w rękach. Trzeba jednak uważać, bo lubia sikać na wszystko xD W brew pozorą długie i grube ogony szczurów wcale nie sa takie obleśne.

Tu sobie bandzior (ten czarny) spi:
szczury
A tu razem na hamaczku ;D

szczury

A co do lola to Gold 4 już wbity. Planuję do wakacji wbić platynę, a do końca sezonu przynajmniej diament. W ostatnim sezonie z brązy 4 do golda to teraz do diamentu luzik ^^

W razie czego zapraszam do znajomych w LoLu na EUNE, Nick: SquiddySkeith.